Přeskočit na obsah

KOSMETIKA

Kosmetika Ella Baché, se kterou v salonu pracuji, má více než 80 letou tradici. Byla založena v roce 1936 v Paříži velkou vizionářkou, farmaceutkou Ellou Baché. Ella Baché byla první žena, která vystudovala farmacii na univerzitě v Budapešti. Nejen tímto se stala velkou průkopnicí v oblasti kosmetického průmyslu, jelikož Francie její vysokoškolský titul nikdy neuznala a tak se rozhodla své studium zúročit právě v této oblasti. Vznikla tedy přední francouzská profesionální kosmetika, která nese její jméno. 

Kosmetika Ella Baché má za sebou mnohé prvenství jako je první krém s AHA kyselinami, první depilační pásky, nejlepší diagnostiku pleti na světě i založení oboru kosmetické výživy pleti NUTRIDERMOLOGIE®. Nabízí ošetření všech typů pleti s viditelnými výsledky a působí v 90 zemích světa.

Přístroje, využívané během kosmetického ošetření

Ultrazvuková špachtle
Studená plazma Dr. Platon
LED světelná terapie

Ultrazvuková špachtle

ultrazvukova-spachtle

Ultrazvuková špachtle odstraňuje odumřelé kožní buňky pomocí jemného ultrazvukového peelingu a pomáhá čistit pleť včetně komedonů bez podráždění. Další důležitou funkcí je sonoforéza, tzn. zapracování sér, ampulí, kolagenu a gelových masek do hloubky pleti. Pomocí ultrazvuku se zmnohonásobí účinnost látek, které jsou v těchto přípravcích obsažené. 

Ultrazvuková špachtle zanechává pleť osvěženou, omlazenou a jemnou.

Studená plazma Dr. Platon

Plazma je jedním ze čtyřech základních skupenství (pevné, tekuté, plyn, plazma). 

Studená plazma má teplotu 35 až 40 stupňů Celsia a dočasně „narušuje” lamelární strukturu v epidermální bariéře. Činí tedy tuto strukturu méně organizovanou a více uvolněnou po dobu 10 až 12 hodin, během kterých je kůže propustnější pro hydrofilní látky. Poté získá epidermální bariéra opět svou těsnou strukturu. V případech, kdy je epidermální bariéra z nějakého důvodu narušená, ji může studená plazma opravit. Narušení lamelární struktury vytváří též proces desinfekce, ničí bakterie a houby, zánětlivé buňky a také poškozené buňky.  Zvyšuje též epidermální prostupnost pleti a tím i absorbci kosmetických produktů a to až o 24%.

Ošetření přístrojem Dr. Platon trvá průměrně 10 minut, přístroj se používá nasucho, nejsou potřeba speciální produkty. Ošetření není nepříjemné ani bolestivé. První výsledky jsou viditelné zpravidla do druhého dne. Na tuto proceduru lze docházet buď samostatně nebo v rámci kosmetického ošetření.

Dr.Platon-studena-plasma


Účinky studené plazmy:  

Akné studená plazma je vhodná pro boj s akné, jelikož ničí bakterie Propionium Acnes, snižuje zánět kůže, zvyšuje její obranyschopnost, normalizuje produkci kožního mazu a je též vhodná na redukci nadměrného mazotoku, zvětšené póry a na jizvy po akné.

Vrásky – studená plazma je účinné ošetření proti stárnutí pleti, jelikož spouští dělení bazálních buněk, zvyšuje produkci kolagenu, zlepšuje mezibuněčnou komunikaci a také pomáhá i při hojení ran.

Depigmentace plazmové ošetření je zvláště účinné u skvrn na kůži, pod nimiž probíhá zánětlivý proces tzv. PIH pigmentace. Redukcí zánětu také snižuje hladinu hemoglobinu kolem skvrn na pokožce, čímž snižuje pigment.

Citlivá pleť studená plazma má antioxidační účinek na imunitní systém kůže, což redukuje ničivé následky chronických kožních onemocnění, jako je atopický ekzém, rosacea, či seborea, které se projevují zanícenou, podrážděnou, dehydrovanou a drsnou kůží.

Monochromatický světelný tunel (LED světelná terapie)

LED-terapie

Monochromatická světelná terapie se využívají nejen v kosmetice, kde zvyšuje účinnost kosmetického ošetření, ale dokonce i v dermatologii a chirurgii coby podpora hojení tkání. Řadou testů byla prokázána účinnost této fyzikální terapie.

 
ČERVENÉ SVĚTLO

Zlepšuje cirkulaci krve, elasticitu pokožky a její celkový stav, odstranění vrásek, pomáhá zacelit poškozenou pokožku po úrazech, zmenšuje póry a také výrazně zvyšuje produkci kolagenu. Mimo jiné pomáhá na „unavený“ obličej.

 
MODRÉ SVĚTLO

Působí antibakteriálně, jako desinfekce, proti bakteriím (Porphyrins) v pokožce. Je tedy ideální pro ošetření akné (acne vulgaris). Zároveň efektivně působí na citlivou pokožku. Působí proti „zapálené“ pokožce (začervenání), také zlepšuje stav jizev po akné. U většiny klientů dokáže ve velmi krátké době redukovat výskyt akné o 50 až 60%.

 
FIALOVÉ SVĚTLO

Pomáhá při ošetření rosacei nebo akné, dokáže také zjemnit jizvy a zarudnutí po akné.

 
ZELENÉ SVĚTLO

Dokáže vyvážit poměr pigmentu v pokožce, tzv. “stařecké skvrny”, redukuje drobné vrásky, vyživuje stárnoucí pokožku, pomáhá obnovit buněčnou stabilitu a rovnováhu metabolismu. Také pomáhá na bledou, zašedlou nebo zažloutlou pleť, na růst vlasů a tím pozitivně působí na vlasové kořínky. Působí proti padání vlasů u žen i mužů. Též má hojivé účinky.

 
ŽLUTÉ SVĚTLO

Zlepšení mikrocirkulace, vaskulárních problémů, napomáhá „buněčnému dýchání”, podporuje buněčnou imunitu, působí detoxikačně. Také podporuje regeneraci pleťových buněk a snižuje začervenání. Často se využívá při depigmentačních ošetřeních.